El passat 16 de febrer vam realitzar el nostre troba assemblea anual de sòcies i socis de la nostra associació.

Un dia molt important per a tots nosaltres, en aquest dia es van modificar els estatuts que regulen el nostre funcionament adaptant-los a les necessitats de l’Col·lectiu LGTBI de Sitges.
També per unanimitat hem aprovat el nostre nom “Associació LGTBI Gay Sitges Link” com a nom oficial.

Durant l’assemblea van haver moltes propostes de la conveniència o no de mantenir el terme “GAY” en el nom donat que aquest terme ja està incorporat en l’acrònim LGTBI. L’assemblea va determinar que en el termini d’uns mesos es convocarà un procés participatiu i una assemblea per decidir sobre aquest tema.

Però el més important d’aquesta assemblea ha estat l’aprovació per unanimitat d’un nou comitè que representa el col·lectiu LGTBI i amics de Sitges. Un comitè o junta directiva, que configuren un grup de Treball de 15 persones i que reflecteix els projectes i àrees que estem duent a terme.

A l’assemblea es va confirmar a Isidre Roset com a President i a Pedro Martín com a Coordinador i alhora secretari de l’associació.

Un total de 5 dones formen part d’aquest nou equip, la incorporació també d’una representant del col·lectiu trans, tot això suposa un gran salt en igualtat i un avanç molt important per entendre el nostre col·lectiu a Sitges és plural i divers.

Aquí pots consultar l’acta de les Assembleas: ACTA DE LA 9ª Y 10ª ASAMBLEA

Aquí teniu el llistat de el nou comitè. Un gran grup de persones, veïns i veïnes compromesos i compromeses amb moltes ganes de treballar amb tots i totes vosaltres per aconseguir un Sitges millor.

COMITÉ GAY SITGES LINK 2020

COMITÉ PERMANENTE:

President : Isidre Roset presidencia@gaysitgeslink.org
Vice president:
Valentyn Pot  vicepresidencia@gaysitgeslink.org
Coordinador
i Secretari: Pedro Martín secretari@gaysitgeslink.org
Vice-Secretària:
Caroline Thomas  caroline@gaysitgeslink.org
Tresorera:
Martina Lastra  tresoreria@gaysitgeslink.org
Secretari de Comunicació:
David Leal comunicacio@gaysitgeslink.org
Secretari de Trobades Socials:
Bruce Findlay encuentrossociales@gaysitgeslink.org

 VOCALIES DEL COMITÉ:

Programa de Descomptes: Richard Lyall richard@gaysitgeslink.org
Events Culturals:
Martin Lewton   cultura@gaysitgeslink.org
Seguretat, Drets, i Col·lectiu
Trans: Anna de Nicolás  drets@gaysitgeslink.org  trans@gaysitgeslink.org
Educació, Coral i dones:
María Bebis maria@gaysitgeslink.org
Intercanvis
Lingüístics i Internacional: Fernando Cesario Nunes fernando@gaysitgeslink.org
Comunicació Interna:
Odile Monroy odile@gaysitgeslink.org
Salut:
Simon Randerson vih@gaysitgeslink.org
Tercera Edat:
Alberto Gómez gentgran@gaysitgeslink.org